DĚTSKÝ MAŠKARNÍ PLES
SRDEČNĚ VÁS ZVEME NA TRADIČNÍ DĚTSKÝ MAŠKARNÍ PLES, KTERÝ SE KONÁ V NEDĚLI 10. 2. 2019 OD 14:30HOD. V SÁLE OBECNÍ RESTAURACE U KROKODÝLA.
PROVOZ MŠ
VÁNOČNÍ PRÁZDNINY V MŠ OD 22. 12. 2018 - 2. 1. 2019  PROVOZ ZAHÁJEN 3. LEDNA 2019 (čtvrtek)
Do fotogalerie byly přidány nové fotky s názvem VÁNOCE, ČERTOVÁNKY, ČTENÍ DĚTEM

Třída BERUŠKY

Charakteristika programu třídy

Program „Hrajeme si celý rok s beruškou“ umožňuje dětem poznávat svět, který je obklopuje v jeho pestrosti a barevnosti. Celý rok nás provází „beruška“, jejíž název nese také toto oddělení. Je zpracován přehledně do čtyř integrovaných bloků podle ročních období.

TVP bude přizpůsobován věku dětí a zájmu dětí. Činnosti budeme s dětmi hodnotit ústní formou během tematického bloku. Informace o tom, co jsme dělali, najdeme v třídní knize, dětské výtvory v portfoliu.

Zaměření třídy

Výchovné působení je zaměřeno na bezproblémový vstup dětí do 1. ročníku základní školy. Dětem je nabízeno prožitkové učení a hry s důrazem na rozvoj fantazie, tvořivosti, estetického cítění a vztahu k přírodě a k lidem. Do programu je začleněna výtvarná a pracovní činnost formou kroužku Výtvarné tvoření, která je vhodným doplňkem pro rozvoj motoriky.

Děti se učí řešit problémy ve skupině, rozvíjí se kolektivní chápání, schopnost spolupráce. Jsou vedeny k naslouchání a vnímání svých potřeb a potřeb kamarádů i ostatních lidí. Učí se respektovat jeden druhého. S tím souvisí potřeba jasného řádu a pravidel v oblasti lidských vztahů, komunikace a spolupráce.

Logopedické chvilky

Děti se hravou formou naučí ovládat dech, tempo a intonaci řeči, provádíme dechová a artikulační cvičení, procvičíme mluvidla, nápodobu zvuku, slovní zásobu.
Obsah logopedických chvilek:

• Dechová a fonační cvičení
  • Artikulační cvičení a nápodoba zvuku
  • Cvičení rozvíjející sluchovou percepci
  • Cvičení rozvíjející zrakovou percepci
  • Cvičení na rozvoj grafomotoriky
  • Cvičení rozvíjející rytmické schopnosti
  • Cvičení rozvíjející rozumové schopnosti
  • Rozvoj jednotlivých jazykových rovin
  • Rozvoj slovní zásoby

Charakteristika třídy

Třída berušek je složena z 28 předškolních dětí ve věku 5 – 6 let.,  z toho 2 s odkladem školní docházky.
Děti zůstávají po celý den ve své třídě.

Provozní doba třídy berušek: 6:30 – 16:00 hod.

Třídní učitelky:

• p. uč. Gabriela Seibertová
  • p. uč. Šárka Štefanová

Třída se nachází ve 2. patře MŠ. Je hernou, jídelnou a místností na spaní zároveň. Před vstupem do herny procházíme šatnou. Z herny se pak dostaneme do umývárny a na WC.

Herna se skládá ze dvou částí. V přední části jsou stolečky ke stolování a hraní, v zadní části herny je koberec s prostorem ke cvičení a hraní.

Třída je vybavena novým nábytkem, vše je laděno dočervena. Hračky mají děti k dispozici na dostupných místech v boxech či policích po obvodu herny.

Třída je dále vybavena:

Koutkem pro výtvarné a pracovní činnosti – dostupný dětem v blízkosti stolečků
Kuchyňským koutkem
Koutkem hudebním – klavír, rytm. nástroje, bubny, metalofon
Interaktivní tabulí

Životospráva

Děti mají celodenně k dispozici konvici s nápoji, kde si samostatně nalévají pití dle jejich potřeb. Vedeme děti k samostatnosti při sebeobsluze. Děti pomáhají chystat nádobí ke svačince a obědu. Mají rozdělené služby. Jídlo si přináší sami. Po jídle si nádobí uklidí a odnesou rovněž sami.

Spoluúčast rodičů

Spolupráce mezi školou a rodinou není samozřejmostí. Dobré vztahy se musí dlouhodobě utvářet. Snažíme se rodičům vycházet vstříc, jednáme s každým individuálně při ranním příchodu a odpoledním vyzvedávání dítěte z MŠ.

Informujeme rodiče o připravovaných akcích na webu nebo informačním letákem v šatně. Nabízíme možnost aktivní spolupráce s Klubem rodičů, který organizuje zajímavé akce a výlety pro děti. Pořádáme setkání s rodiči formou tvořivých dílen nebo posezení na podzim, o Vánocích, ke Dni matek,…

Konzultujeme s rodiči individuální plány pro děti, navrhujeme konzultace logopedie, PPP, apod.