Mrkvička

Vzdělávací a informační podpora MŠ v naplňování environmentální oblasti Dítě a svět RVP pro předškolní vzdělávání.

Mrkvička je dlouhodobým programem Sdružení středisek ekologické výchovy Pavučina (SSEV Pavučina). Jeho realizace začala v roce 2007 a zahrnovala vytvoření sítě MŠ se zvýšeným zájmem o environmentální oblast na krajských, resp. celorepublikové úrovni, zmapování potřeb MŠ; dále poskytování informační a metodické pomoci MŠ v environmentální oblasti na základě zmapovaných potřeb; zprostředkování vzájemné výměny zkušeností pedagogických pracovníků se zpracováním a realizací environmentální oblasti Dítě a svět v rámci školních vzdělávacích programů.

Od zahájení realizace projektu v roce 2007 počet MŠ zapojených v síti převážně rostl, v současné době je v síti Mrkvička zapojeno cca 600 mateřských škol ze všech 14 krajů ČR.

Více informací na  www.pavucina-sev.cz